top of page

Den číslo 11: Sůl - skvělý minerální přítel pro zdraví

V našem dnešním příspěvku se podíváme na jednu z kontroverzních složek naší stravy - sůl. Snažím se vám přiblížit, proč je sůl důležitá, jak se liší kvalitní nerafinovaná sůl od průmyslově zpracované stolní soli a proč bychom měli volit kvalitu.

Jistě si všimli, že v rámci výzvy doporučuji více solit jídla. To platí nejen pro výzvu, ale také pro celkovou stravu. Sůl je důležitý minerál pro naše tělo, a to v několika ohledech.


Kvalitní sůl, zejména mořská sůl, není jen sodík, ale také obsahuje až 50 minerálů a stopových prvků, které jsou pro naše zdraví prospěšné. Průmyslově zpracovaná bílá stolní sůl, kterou většina z nás zná, je naopak čistý sodík a málo prospěšná pro tělo.


Sůl nezpůsobuje problémy srdce nebo ledvin, pokud jde o kvalitní nerafinovanou sůl. Ve skutečnosti nám pomáhá udržet rovnováhu elektrolytů, regulovat krevní tlak a spoustu dalších funkcí.

Zajímavé je, že až 80 % našeho příjmu soli pochází z pečiva, uzenin a sýrů. Pouze 20 % pochází z ostatních zdrojů. Když přejdeme na zdravější stravovací návyky a omezíme průmyslově zpracované potraviny, včetně pečiva a uzenin, může se nám snadno stát, že budeme mít nedostatek soli ve stravě.


Nerafinovaná sůl se vyrábí přírodním způsobem, obvykle sušením, a obsahuje více minerálů a stopových prvků. Mořská sůl nebo keltská sůl jsou výbornými příklady této kvalitní soli.


Na trhu existují různé druhy kvalitní soli, například šedá sůl od Terrapotheky:https://www.terrapotheka.cz/Seda-morska-sul-jemna-keltska-1-kg-d49.htm - (tam ji najdete pod názvem "šedá sůl", a já osobně ji používám a máme ji rádi), nebo vlhká keltská sůl, kterou najdete na www.kosimesnadno.cz. Ta je skvělá na vaření, ale špatně se s ní solí přímo na talíři.


Pak tu máme také populární sůl himalájskou. I ta se může občas používat, ale není vhodná jako jediná sůl, protože obsahuje hodně železa, které se pak ukládá ve tkáních v těle a dělá neplechu.


 

Takže nemusíte mít obavy ze solení, pokud upřednostňujete kvalitní sůl a pečlivě sledujete svou stravu.

Děkuji vám, že jste četli až sem, a můžete si být jisti, že máte pevný základ pro lepší výběr soli a zdravější stravování! 🧂💚


Jinak mrkněte na dnešní recept - výborná, citronová polévka 👌🧑‍🍳

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Ingredience Těsto 1 šálek mletých vlašských ořechů nebo mandlí 2 lžíce kokosového oleje 2 lžíce medu 1 lžička vanilkového extraktu Špetka soli Náplň 2 šálky tvarohu Med dle chuti 2 velká vajíčka 1 lži

bottom of page