top of page

Den číslo 9: Pokud jste stále skeptičtí ohledně tuků

Zdá se to možná neobvyklé, ale je to pravda - tuky mohou být vaším přítelem, zejména pokud omezujete příjem cukrů. Když snižujeme množství cukrů ve stravování, je důležité najít náhradu, která bude prospěšná pro naše tělo. Důvodem je to, že naše tělo není přirozeně nastaveno na dlouhodobé omezení potravy. Místo toho ukládá přebytečné kalorie pro horší časy. To vede k začarovanému kruhu a je důvodem, proč extrémní diety často nepřinášejí trvalé výsledky. Ve skutečnosti více než 95 % z nich nakonec vede k přibírání na váze. Proto je klíčové v této fázi nahradit cukry tuky, když omezujeme jejich příjem.

Musíme nahrazovat cukry nejen z fyziologických, ale také z psychologických důvodů. Existuje riziko, že pokud omezíme příjem cukrů, naše tělo začne reagovat v nouzovém režimu, což může vést k pocitům deprese a frustrace. Proto je klíčové nahradit něco, co jsme vyřadili z jídelníčku, jinými živinami, a v tomto případě jsou to tuky.


Tuky a bílkoviny se stávají našimi spojenci. Jakmile vyřadíme cukry z našeho jídelníčku, je nejlepší je nahradit kvalitními tuky a bílkovinami. Mluvím o přírodních a nezpracovaných tucích, jako jsou vejce, sýry, maso, ořechy a kokos.


Tuky a bílkoviny mají schopnost potlačit touhu po sladkých dobrotách, což je jeden ze znaků závislosti na cukru. Když nahrazujeme naši obvyklou sladkou svačinu tučným jídlem bohatým na bílkoviny, necítíme, že se něčeho vzdáváme, a to je psychicky i fyzicky důležité. Nemusíte se cítit omezeni tím, že si něco zakazujete, stačí cukry nahradit tuky a máte okamžité řešení. Tuky a bílkoviny nás zasytí a omezí touhu po sladkých dobrotách.


Věřte mi, tento trik opravdu funguje! Možná jste se trochu divili, že zvýšení příjmu tuků může vést k zdravějšímu životnímu stylu. Nicméně přesvědčení, že tuky způsobují nadváhu, je už dávno zastaralé. Nastal čas, abychom se na tuky podívali s novýma očima, a zítra se na ně podíváme trochu podrobněji. Uvidíte, jak pozitivně mohou ovlivnit naše tělo a zdraví. 🥑🍳


 

Mějte krásné úterý a dejte mi vědět, jaké jídlo nebo potravina vám ve výzvě zatím chybí nejvíce 🤔.

Dnes se mrkneme na slibovanou zelňačku. 🥘😊

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Ingredience Těsto 1 šálek mletých vlašských ořechů nebo mandlí 2 lžíce kokosového oleje 2 lžíce medu 1 lžička vanilkového extraktu Špetka soli Náplň 2 šálky tvarohu Med dle chuti 2 velká vajíčka 1 lži

bottom of page