top of page

Fat bomby borůvky

Aktualizováno: před 1 dnem

Fat bomby jsou velmi skvělou pomůckou, když se snažíte eliminovat cukr a sacharidy.

Místo borůvek můžete samozřejmě použít i maliny. Nebo směs lesního ovoce. Když použijete kanadské borůvky budou fat bomby mnohem sladší.

Fat bomby by nikdy neměly být velmi sladké, je to právě kombinace sladkého a tučného, což pomůže zahnat chuť na sladké, a vyrovnat krevní cukr. Díky tomu, že mají fat bomby vysoký obsah tuku, stačí opravdu malý kousek. V podstatě ani nebudete schopni sníst toho větší množství. A pokud byste jich větší množství snědi, tak by vám mohlo být hodně zle.

Tak jdeme na to.

Suroviny

100 gramů kakaového másla, v pevné podobě

½ hrnku ztuhlého kokosového oleje

1 hrnek klidně i více lesních borůvek nebo malin

šťáva z půlky citronu

Postup Do menšího kastrůlku dejte kakaové máslo a kokosový olej a pomalinku nechte rozpustit. Pokud používáte mražené borůvky, přidejte je, když bude máslo a olej téměř rozpuštěné a nechte lehce změknout. Sundejte ze sporáku. Ručním nebo jiným mixérem rozmixujte dohladka, poté přidejte čerstvou šťávu z citronu a znovu promíchejte. Připravte si skleněnou misku vyloženou pečícím papírem a nalijte do ní vzniklou hmotu, uhlaďte a dejte na pár hodin do mrazáku ztuhnout. Můžete také klidně použít silikonové formičky na čokoládu. Skladujte v mrazáku.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Bagely

bottom of page