top of page

Den číslo 22: Poslední den našeho restartu 🎉

Přijde mi to až nemožné, že je už poslední den! Ale nebojte se, ještě tady pár dní zůstaneme, protože vím, že někteří z vás začínali později.

Během výzvy se vždy objeví otázky, co dál po výzvě? Máme pokračovat, nebo se vrátit k běžné stravě? Tyto otázky se často objevují už od začátku, ale nemá cenu to řešit, dokud se nedostaneme sem, na konec výzvy.


To, zda je nutné pokračovat v tak striktní verzi, je složitá otázka, na kterou znáte odpověď pouze vy sami. Výzva byla koncipována velmi striktně, ale za normálních okolností není důvod se vyhýbat ovoci, takže pokud nemáte zdravotní problémy, není důvod pokračovat ve striktní výzvě dlouhodobě. Rozhodně ne na dlouhou dobu.


Lidé, kteří už výzvou prošli, vám potvrdí, že udržet pravidla výzvy bez podpory skupiny je extrémně náročné. Upřímně řečeno, tento způsob stravování není určený pro dlouhodobé dodržování. Výzva byla specificky připravena na 22 dní.

Po 22 dnech se naučíte omezit velké chutě, sestavit jídla, která vás zasytí, a nezpůsobují chutě a nutkání sladké tečky. Tato výzva je však technicky vzato očistný "půst", i když je v uvozovkách, protože mnoho lidí jí více než normálně a určitě nehladoví. Půst může mít také význam očisty, ne nutně pouze hladovění.


Pokud vám takový způsob stravování vyhovuje, můžete pokračovat, ale mějte na paměti, že můžete začít přidávat ovoce a dokonce i některé správně připravené luštěniny a obiloviny. Je to opravdu na vás, co ve své stravě ponecháte a co ne. Každý z nás je unikátní a musí si najít svůj vlastní způsob stravování. Tento způsob se může měnit v závislosti na ročním období, vašem fyzickém stavu, hladině stresu, kvalitě spánku, cyklu u žen atd. Nic není striktně dané. Naučte se neupínat se na jídlo. Nechte se unášet radostí z jídla, bez výčitek a snažte se poslouchat své tělo. Zaměřte se na hýčkání místo trestání, pokud uděláte chybu. NIKDO není dokonalý, a myšlenka na dokonalost je nesmyslná! Každý má jiné hranice toho, co je přijatelné a co již přesahuje tyto hranice, a to je v pořádku.


Jediné, co doufám, že si z této výzvy odnesete, je důležitost dbát na kvalitu toho, co jíte. Vaše tělo vám za to poděkuje a budete se cítit lépe.

Pamatujte si, že jsme to, co jíme, co dýcháme, čím se obklopujeme. To není jen ezoterický názor, ale základní princip zdravého života. Není sobecké postavit se na první místo, mít se rád a starat se o sebe!


Takže, zítra zkuste začít den stejně jako během výzvy. Pokud chcete začít znovu zařazovat potraviny, jako je lepek, komerční mléčné výrobky, cukr a průmyslově zpracované produkty, udělejte to pozvolna, aby vám nebylo zle! Rychlé zařazení těchto potravin může způsobit nepříjemné problémy, jako jsou bolesti břicha, nevolnost, průjem, kocovinové příznaky, mlha před očima, špatná nálada, neovladatelné chutě, nespavost a mnoho dalších..

Samozřejmě se nemusíte cítit špatně, což je výhodnější varianta. Ideální je nepřidávat všechny změny najednou, ale dělat to postupně, aby tělo nebylo přetíženo.


Pokud jste během výzvy zaznamenali zlepšení zdravotních problémů, zvažte, zda se nepřihlásit na individuální koučink, dokud jste krásně nastartování. Už jsem domluvena s několika z vás a těším se na další spolupráci 🤍


Prosím všechny z vás, kteří mi dosud neposkytli informace o úbytku centimetrů, aby to udělali, a pokud jste tak laskaví, pošlete mi také fotografie před a po. Předem děkuji, budu opravdu ráda 🤍


E-mail: info@rencastehlikova.cz


A nakonec, prosím, napište recenzi na tuto výzvu: Odkaz na recenzi


No a já se již začínám připravovat na lednovou výzvu, která bude mít malinko jiný charakter. Nechte se překvapit!

Závěrem, zde jsou poslední recepty této výzvy! 🤍 R.


 

Prosím, napište mi také, jak se vám výzva líbila a zda byla pro vás prospěšná. Co jste si z ní odnesli a zda byste něco přidali nebo naopak, co vás nebavilo. Budu velmi vděčná za vaši zpětnou vazbu.


Mějte krásný pondělní den plný úspěchů!

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Ingredience Těsto 1 šálek mletých vlašských ořechů nebo mandlí 2 lžíce kokosového oleje 2 lžíce medu 1 lžička vanilkového extraktu Špetka soli Náplň 2 šálky tvarohu Med dle chuti 2 velká vajíčka 1 lži

bottom of page