top of page

Den číslo 20: Pohyb pro zdraví a radost


Proč je pravidelná aktivita důležitá?

Ke zdraví a radosti si připíjíme a přejeme si ho zachovat. Naštěstí můžeme až z 80 % ovlivnit své zdraví životním stylem. Kombinace zdravého jídla, pravidelného pohybu a dostatečného odpočinku může významně pozitivně ovlivnit naše tělo i duši, což se určitě promítne do celkového zdraví. Jak ale začít, pokud sport není pro každého a mnozí tvrdí, že nemají na čas nebo finance? Podívejme se na to podrobněji.

Pravidelný pohyb má mnoho zdravotních výhod


  1. Zvyšuje obranyschopnost: Pomáhá potlačit riziko infekčních onemocnění.

  2. Chrání před nemocemi: Sníží riziko onemocnění spojených s chronickými zánětlivými procesy, jako jsou onemocnění srdce, diabetes II. typu a některá nádorová onemocnění.

  3. Podporuje cirkulaci: Pomáhá k čištění organismu tím, že zlepšuje průtok krve a lymfy.

  4. Snižuje riziko osteoporózy: Posiluje kosti a snižuje riziko osteoporózy.

  5. Posiluje srdce a plíce: Zvyšuje srdeční tep a dechovou frekvenci, což posiluje svaly srdce a plíce.

  6. Pomáhá udržet zdravou váhu: Pomáhá udržovat tělesnou hmotnost na optimální úrovni.

  7. Zlepšuje koncentraci a náladu: Pomáhá zvládat stres a zlepšuje duševní pohodu.

  8. Uvolňuje napětí: Pomáhá zbavit se napětí a stresu v každodenním životě.


Pohyb je pro každého: Mýtus, že sport je náročný nebo finančně náročný, by měl být zpochybněn. Pravidelný pohyb nemusí zahrnovat maratony nebo nákladné výbavy. I několik minut pohybu denně má pozitivní vliv na tělo. Důležité je, aby svaly pravidelně pracovaly, a to nezáleží na tom, zda jdete na procházku, cvičíte jógu, aerobic nebo jezdíte na kole.


Chůze je ideální: Chůze je jedním z nejpřirozenějších a nejlepších způsobů pohybu. Procházky můžete začlenit do svého každodenního života. Naplánujte si procházky s přáteli, rodinou nebo dokonce pracovní schůzky na čerstvém vzduchu. Počítání kroků může být motivací, abyste dosáhli doporučených 11 000 kroků denně.


Zdravý životní styl zahrnuje pravidelný pohyb, který může minimalizovat riziko mnoha onemocnění a zlepšit kvalitu života.
 

Pohyb je skvělým společníkem pro naše tělo i mysl. Máte svůj nejoblíbenější sport nebo aktivitu, které se věnujete? Dejte mi vědět, co vás pohání a těší na cestě k aktivnějšímu a zdravějšímu životnímu stylu.


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page