top of page

Pokud milujete kombuchu, mám pro vás skvělou zprávu

Zajímavým objevem v oblasti výživy je to, že kombucha, populární nápoj známý svými probiotickými vlastnostmi, může hrát roli při regulaci hladiny cukru v krvi.

kombucha - ve sklenici

Kombucha a metabolismus cukrů

Podle malé studie provedené v Austrálii kombucha, přestože se vyrábí s přídavkem cukru, výrazně snižuje hladinu glukózy a inzulinovou odezvu na jídlo. Tento efekt naznačuje, že kombucha, stejně jako další kvašené potraviny, může mít pozitivní vliv na metabolismus cukrů.


Vliv kombuchy na hladinu glukózy

Studie dokonce naznačuje, že konzumace kombuchy může snížit spike hladiny cukru v krvi až o třetinu. Tímto způsobem může být přidání kombuchy do vaší každodenní rutiny skvělým způsobem, jak podpořit své zdraví a celkový pocit pohody.

kombucha - houba

Snižte spike hladiny cukru

Pokud chcete začlenit kombuchu do svého jídelníčku a nechcete si ji doma vyrábět, mějte na paměti několik důležitých faktů. Při nákupu kombuchy v obchodech se ujistěte, že nebyla pasterizována, a preferujte ty s etiketou označenou jako "živá" nebo "surová". Tímto způsobem si zajistíte, že dostanete všechny příznivé bakterie a enzymy, které kombucha nabízí.

217 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page