top of page

Avokádo na batátovém toustu

Jste unaveni z toho, že se stále točíte kolem pečiva? Ukažte svým chutím nový směr s tímto receptem na Avokádo na batátovém toustu!


Tato kreativní kombinace avokáda a batátu vám otevře dveře k novým chutím a zároveň vám poskytne zdravější alternativu k tradičnímu pečivu. Připravte si něco výjimečného a užijte si to s každým kouskem – ať už jako snídani, svačinu nebo lehký oběd.

Pečený batát s avokádem a sýrem
Avokádo je vynikajícím zdrojem zdravých tuků, vlákniny a mnoha vitamínů a minerálů. Obsahuje mononenasycené tuky, které přispívají ke zdravému srdci a celkovému blahobytu. Kromě toho poskytuje vitaminy B, E, K a C a minerály jako draslík a hořčík.Batát je bohatým zdrojem vitamínu A a C, což přispívá k dobré funkci imunitního systému a zraku. Také obsahuje vlákninu a antioxidanty, které mohou pomoci ochránit tělo před volnými radikály. Batát má nižší glykemický index než některé jiné sacharidy, což znamená, že může pomoci udržet stabilní hladinu cukru v krvi.


Avokádo na batátovém toustu


Ingredience


 • 1 avokádo

 • 1 větší batát

 • Sůl a pepř podle chuti

 • Feta nebo balkánský sýr

 • Hrst strouhaného parmezánu


Postup


 1. Předehřejte troubu na 180°C.

 2. Batát nakrájejte na plátky o tloušťce asi 1 cm.

 3. Plátky batátu dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte v troubě asi 15 minut, nebo dokud nejsou měkké a lehce zlatavé.

 4. Mezitím avokádo rozkrojte, odstraňte pecku a lžící rozmačkejte. Přidejte sůl a pepř dle chuti a hrst parmezánu.

 5. Na každý plátek batátu nanesete směs rozmačkaného avokáda.

 6. Posypte rozdrobenou fetou nebo balkánem.


Tento recept na batát s avokádem a sýrem je nejen chutným způsobem, jak si pochutnat, ale také skvělým způsobem, jak vyměnit tradiční pečivo za zdravější alternativu. Kombinace avokáda a batátu vytváří vyvážený pokrm, který nabízí přínosné živiny a bohatou chuťovou paletu. Tento recept se hodí jako rychlá a zdravá volba pro snídani, oběd nebo večeři.


165 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page